II Edycja Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017

Budżet Obywatelski 2020

Poniżej znajdują się szczegóły złożonego projektu w V Edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Prezentowane projekty będą podlegały ocenie.

Nazwa:

TBO/13/2019 - ZIELONO MI! – wertykalne przystanki i ławki solarne jako element małej architektury w przestrzeni miejskiej

Opis projektu:

Z roku na rok coraz wyraźniej odczuwamy zmiany klimatu. Przestrzenie miejskie, mocno zabudowane, są na nieszczególnie wrażliwe. Wszyscy odczuwamy podwyższoną temperaturę w upalne letnie dni w centrum miasta. Zaproponowane rozwiązanie jest wyjściem naprzeciw innowacyjnym rozwiązaniom ekologicznym, które będą łagodziły zbyt wysokie temperatury, ale poprawiały także jakość środowiska naturalnego.

Temperatura na przystankach wertykalnych może zostać obniżona nawet o 7oC w stosunku do przystanków tradycyjnych. Może to mieć znaczący wpływ na samopoczucie zwłaszcza osób starszych, które najczęściej korzystają z komunikacji zbiorowej. Dachy przystanków oraz jego boki zabezpieczone zostaną różnorodną roślinnością, która w zależności od pory roku doda także kolorytu zagospodarowanej w ten sposób przestrzeni miejskiej. Podświetlany LED – owo przystanek i city-light wkomponowany w jego przestrzeń posłuży do umieszczenia informacji o środowisku. Ukłonem w stronę ludzi młodych będzie ustawienie ławek zasilanych przez instalacje solarne. Przy takiej ławce (niewymagającej dodatkowego zasilania) będzie można doładować telefon, i inne urządzenia, ponieważ ławki będą wyposażone w wejścia USB oraz stacje do ładowania bezprzewodowego (indukcyjne). Ławki mogą być także zaopatrzone w stojaki rowerowe. Poniżej zdjęcia poglądowe.

Rodzaj projektu:

infrastrukturalny

Zasięg projektu:

Pierwszy przystanek - ul. Warszawska – Galeria, drugi - ul. św. Antoniego - DH Tomasz, trzeci przystanek pl. Kościuszki - ARKADY. Ławki - na pierzei północnej Pl. Kościuszki, przy O.K. TKACZ oraz na skwerze przy TCZ.

Szacunkowe koszty projektu:

350000 zł (brutto - wartość podana przez zgłaszającego)
350000.00 zł (brutto - wartość po weryfikacji)

ilustracja 1
ilustracja 1
ilustracja 1
Status projektu:

Dopuszczony (pozytywnie zweryfikowany)

Lokalizacja na mapie:
zgłoś swój pomysł

Zdecyduj jak wydać 1,5 miliona!

czytaj więcej

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE