II Edycja Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017

Budżet Obywatelski 2019

Poniżej znajdują się szczegóły złożonego projektu w IV Edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Prezentowane projekty będą podlegały ocenie.

Nazwa:

TBO/7/2018 - Utwardzenie przejścia/ścieżki pieszej między ul. Piaskową i ul. Główną

Opis projektu (skrót):

Projekt zakłada utwardzenie przejścia pomiędzy ulicą Główną i Piaskową. Przejście przebiega przez mostek na rzece Czarnej i pod wiaduktem kolejowym. W założeniach przedmiotowego projektu jest częściowe utwardzenie kostką brukową oraz płytami typu YOMB, remont schodów z uwzględnieniem zjazdu dla osób niepełnosprawnych oraz ustawienie elementów małej architektury.

Opis projektu:

Wspomnianą ścieżkę należy utwardzić częściowo kostką, a częściowo płytami typu Yomb. W ciągu ścieżki znajdują się schody wraz ze zjazdem dla wózków i rowerów, a także mostek, który też trzeba odnowić remontując barierki ochronne. Wzdłuż przejścia na odcinku od ulicy Piaskowej do zejścia przy rzece Czarnej należy ustawić dużej mocy lampy solarne – 8 szt., cztery ławki i dwa kosze na śmieci. Z przejścia tego korzystają nie tylko mieszkańcy okolicy, w której się ono znajduje, ale także mieszkańcy wybierający się na spacer, czy wycieczkę rowerową do Spały i Inowłodza oraz pracownicy zmierzający do pracy w okolicznych firmach. W samym Megatech pracuje około 800 pracowników. Dlatego jest to projekt ważny nie tylko dla lokalnej społeczności, ale także dla mieszkańców z różnych części Tomaszowa. Ponieważ przejście jest częścią trasy rekreacyjnej do Spały i przebiega w pobliżu istniejącego placu zabaw przy ulicy Piaskowej, to projekt ten zawiera uzupełnienie elementów siłowni i zabawek na istniejącym placu zabaw oraz naprawę otaczającego wspomniany plac zabaw ogrodzenia.

Rodzaj projektu:

infrastrukturalny

Zasięg projektu:

ścieżka znajduje się pomiędzy ulicami Główną i Piaskową. Przebiega przez mostek na rzece Czarnej i pod wiaduktem kolejowym

Szacunkowe koszty projektu:

397400 zł (brutto - wartość podana przez zgłaszającego)
500000.00 zł (brutto - wartość po weryfikacji)

Lokalizacja na mapie:
zgłoś swój pomysł

Zdecyduj jak wydać 1,5 miliona!

czytaj więcej

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE