II Edycja Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017

Budżet Obywatelski 2019

Poniżej znajdują się szczegóły złożonego projektu w IV Edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Prezentowane projekty będą podlegały ocenie.

Nazwa:

TBO/19/2018 - STREFA DOBREJ POGODY – skwer dla Pacjentów Szpitala Onkologicznego oraz Tomaszowskiego Centrum Zdrowia

Opis projektu (skrót):

STREFA DOBREJ POGODY to pozytywna przestrzeń dla osób zmagających się z problemami własnego zdrowia oraz dla ich rodzin. Przyjazne zagospodarowanie terenu sprzyjać będzie zmniejszeniu stresu, stymulowaniu dobrego nastoju i pozytywnego myślenia, niezbędnego do walki z chorobą.

Opis projektu:

STREFA DOBREJ POGODY to pozytywna przestrzeń dla osób zmagających się z problemami własnego zdrowia oraz dla ich rodzin. Przyjazne zagospodarowanie terenu sprzyjać będzie zmniejszeniu stresu, stymulowaniu dobrego nastoju i pozytywnego myślenia, niezbędnego do walki z chorobą. Zależy nam na przełamaniu stereotypu szpitala jako miejsca, które źle się kojarzy, jest nudne i szare. W placówkach ochrony zdrowia organizacja przestrzeni dla pacjentów sprowadza się do zapewnienia miejsc oczekiwania na wizytę do specjalistów lub sal TV na oddziałach szpitalnych. Dla prawidłowego przebiegu procesu leczenia, istotne jest właściwe nastawienie pacjenta - pozytywne myślenie i świadomość, że z chorobą można wygrać. Pacjenci leczeni onkologicznie 70% czasu czekają, 30% czasu są leczeni - dobra i przyjazna organizacja czasu czekania jest pięknym lekarstwem na stres leczenia. Dlatego leczenie przestrzenią ma sens. Strefa będzie miała charakter skweru z wydzielonymi sektorami: I-czytelnia pod gołym niebem II-ogródek wertykalny III-myśl logicznie i działaj kreatywnie IV-galeria ciekawostek V-przestrzeń warsztatowa.

Rodzaj projektu:

infrastrukturalny

Zasięg projektu:

Realizacja na terenie dzierżaw. od Powiatu Tomaszow. przez NU-MED. Niezabudowany fragment działki o nr ewid. 785/21 (ul. Jana Pawła II 35) przedstawiono na zał. mapach. NU-MED uzyska zgodę Powiatu na rozbudowę infrastr. dla pacjentów-na działk. 785/21 i

Szacunkowe koszty projektu:

77000 zł (brutto - wartość podana przez zgłaszającego)

Lokalizacja na mapie:
zgłoś swój pomysł

Zdecyduj jak wydać 1,5 miliona!

czytaj więcej

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE