II Edycja Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017

Budżet Obywatelski 2018

Poniżej znajdują się szczegóły złożonego projektu w III Edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Prezentowane projekty będą podlegały ocenie.

Nazwa:

TBO/31/2017 - Plac zabaw i wybieg w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim przy Szkole Podstawowej nr 14

Opis projektu:

Przedmiotowy projekt dotyczy powstania placu zabaw i gier dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 14 jak również mieszkańców osiedla. Zaplanowano w nim elementy placu zabaw dla dzieci, stoliki z grami logicznymi oraz elementy siłowni zewnętrznej, adresowanej do rodziców towarzyszących dzieciom w czasie zabaw i gier. Dzięki wyposażeniu placu zabaw i gier wszyscy zyskają miejsce, w którym będą mogli trenować nie tylko swoje ciało, ale również umiejętności społeczne polegające na nauce współpracy, kreatywności oraz współzawodnictwa. Dzieci poznają nie tylko zasady współżycia w grupie, ale też lepiej zrozumieją własne możliwości. Miejsce to przyczyni się do budowania relacji i więzi między rówieśnikami. Plac zabaw i gier poprawi estetykę i bezpieczeństwo bawiących się dzieci, a także będzie pełnił bardzo ważną rolę w życiu szkoły, spełni wiele ważnych funkcji: stworzy okazję do pozytywnego spożytkowania energii, zachęci do aktywności fizycznej, która jest niezbędna w procesie wzrostu i wzmacniania układu kostnego i mięśni, ćwiczenia umiejętności logicznego myślenia i współzawodnictwa w grach, przyjemne i pożyteczne zagospodarowanie czasu wolnego. Stworzenie dużego i nowoczesnego placu zabaw będzie służyć aktywnym działaniom użytkowników, jednocześnie swoim wyglądem i formą wkomponuje się do warunków otoczenia. Ruch na świeżym powietrzu wśród zieleni i kolorowych elementów placu zabaw będzie sprzyjał pracy układu nerwowego oraz mózgu, gdyż zabawa i ruch dostarczają wielu bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Dzieci nauczą się kontrolować własne ciało, poćwiczą równowagę i koordynację wzrokowo-ruchową. Miejsce to stworzy warunki do integracji społecznej, jak również integracji dzieci niepełnosprawnych. Elementy siłowni zewnętrznej wpłyną pozytywnie na zdrowie i samopoczucie rodziców. Zachęcą rodziców do spędzania wspólnego czasu z własnymi dziećmi, u dzieci zaś wzbudzą świadomość bezpieczeństwa i zadowolenia z zabawy z rodzicami, przez co będzie kształtował się u nich model zdrowego trybu życia. Elementy siłowni dla dorosłych wzmocnią kondycję fizyczną i koordynację, poprawią nastrój, wyciszą wewnętrznie poprzez naturalne otoczenie, ułatwią nawiązywanie i utrwalanie kontaktów międzyludzkich, sąsiedzkich. Niewątpliwie największym atutem będzie dostępność urządzeń dla każdego mieszkańca: (dzieci i ich rodziców, młodzieży, osób starszych, osób niepełnosprawnych i ludzi z niskimi dochodami, co staje się ważnym atutem szczególnie dla emerytów i rencistów). W projekcie uwzględniona została kamera, która zwiększy bezpieczeństwo osób przebywających na terenie placu, jak również pozwoli dokumentować i eliminować przejawy wandalizmu.

Rodzaj projektu:

lokalny

Dokładny adres:

ul.Stolarska 32/42 97-200 Tomaszów Mazowiecki

Szacunkowe koszty projektu:

164016 zł (brutto - wartość podana przez zgłaszającego)

Lokalizacja:

Teren zielony przy Szkole Podstawowej nr 14, całkowicie ogrodzony, korzystają z niego dzieci i mieszkańcy tego osiedla, jak również z osiedla Zielona.

Opis lokalizacji:

Teren zielony przy Szkole Podstawowej nr 14, całkowicie ogrodzony, korzystają z niego dzieci i mieszkańcy tego osiedla, jak również z osiedla Zielona.

Rejon zamieszkania:

Rejon 4

Rekomendacja / Odrzucenie:

Dopuszczony (pozytywnie zweryfikowany)

Lokalizacja na mapie:
zgłoś swój pomysł

Zdecyduj jak wydać 1,5 miliona!

czytaj więcej

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE