II Edycja Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017

Archiwum 2016

Poniżej znajdują się szczegóły złożonego projektu w I Edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego

Nazwa:

TBO/1/2015 - Pierwszy plac zabaw na Rolandówce

Opis:

Celem realizacji projektu jest stworzenie bezpiecznego miejsca zabaw. W ramach nowego placu zabaw proponuje się montaż następujących urządzeń zabawowych

Rodzaj projektu:

projekt lokalny, rejon zamieszkania nr 1

Lokalizacja:

tereny zielone położone pomiędzy ulicą Żytnią i Wolbórką

Opis projektu:

w ramach nowego placu zabaw proponuje się montaż następujących urządzeń zabawowych: - huśtawka podwójna + gniazdo - wieże ze zjeżdżalniami - zestaw sprawnościowy - bujak typu skoczek x2 - boisko do koszykówki i piłki nożnej - powierzchnia bezpieczna 200m2 - karuzela krzyżowa koniczynka - bujak roadster - tablica regulaminowa - kosz na śmieci 3szt - ławka 3szt - zestaw przyrządów do ćwiczeń fitness

Uzasadnienie:

celem realizacji projektu jest stworzenie bezpiecznego miejsca zabaw dla najmłodszych oraz miejsca do ćwiczeń dla starszych mieszkańców osiedla Rolandówka oraz całego miasta. Nowy plac zabaw umożliwi atrakcyjne spędzanie czasu przez dzieci na świeżym powietrzu tym bardziej, iż w pobliżu nie ma żadnego miejsca, gdzie dzieci mogłyby się bezpiecznie bawić.

Szacunkowe koszty projektu:

140.000,00 zł

Ocena formalna:

pozytywna

Ocena merytoryczna:

negatywna; dla terenu obejmującego działkę o numerze ewid. 648 w obrębie 10, na którym proponuje się lokalizację przedmiotowego zadania, nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego a cała działka jest położona w obszarze bezpośredniego zagrożenia powodziowego. Do realizacji przedmiotowego zadania niezbędne jest zatem uzyskanie decyzji Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej zwalniającej z zakazów, o których mowa w art. 88L ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne (Dz. U. z 2012 r. , poz. 145), z uwagi na lokalizację przedmiotowego zadania na obszarze szczególnego zagrożenia powodzią oraz pozwolenia wodnoprawnego, o którym mowa w art. 122 ust. 2 ww. ustawy.

Ponadto teren ten charakteryzuje się wysokim stopniem prawdopodobieństwa wystąpienia groźnej, parzącej rośliny o nazwie Barszcz Mantegazziego, która z kolei cechuje się dużym stopniem trudności w jej usunięciu. Rośliny te znane są nie tylko ze skłonności do ekspansji, ale również z powodu toksycznego działania – ich sok w upalne i słoneczne dni wywołuje trudno gojące się oparzenia spowodowane fotouczulającymi właściwościami zawartych w nim tzw. furanokumaryn.

Lokalizacja na mapie:
zgłoś swój pomysł

Zdecyduj jak wydać 1,5 miliona!

czytaj więcej

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE