II Edycja Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017

Archiwum 2016

Poniżej znajdują się szczegóły złożonego projektu w I Edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego

Nazwa:

TBO/37/2015 - MIEJSKA STREFA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Opis:

Projekt zakłada utworzenie Miejskiej Strefy Aktywności Fizycznej - kompleksu urządzeń sportowo rekreacyjnych składającego się z 3 części: fit park dla dorosłych, siłownia zewnętrzna, plac zabaw dla najmłodszych. Strefa zaprojektowana jest w taki sposób, aby korzystać z niej można było całymi rodzinami tworząc miejsce, w którym każdy może aktywnie spędzić czas

Rodzaj projektu:

projekt ogólnomiejski

Lokalizacja:

teren Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. PCK 2/8 w Tomaszowie Mazowieckim. Projekt dotyczy nieużywanego boiska do piłki siatkowej oraz obszaru do niego przyległego

Opis projektu:

projekt zakłada utworzenie Miejskiej Strefy Aktywności Fizycznej - kompleksu urządzeń sportowo rekreacyjnych składającego się z 3 części. Część 1 to fit park dla dorosłych. Najbardziej wymagający pod względem sportowym i konstrukcyjnym obszar MSAF, udostępniający nowe formy aktywności fizycznej jak street workout, czyli trening siłowy oparty o ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała. W tej części zastosowany zostanie podkład perforowany zwiększający bezpieczeństwo ćwiczących. Część 2 stanowi siłownia zewnętrzna, wybrane komplety urządzeń to wyciąg+krzesło, biegacz+orbitek, prasa nożna+wioślarz, surfer+twister, rower+jeździec oraz ławka z pedałami (6 urządzeń) przypominać będą te, które spotkać możemy w profesjonalnych siłowniach, dobrane pod kątem ćwiczenia wszystkich partii ciała. Ta część skierowana będzie do wszystkich mieszkańców miasta bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Częścią 3 będzie dedykowany dla najmłodszych plac zabaw z elementami wspinaczkowymi, zjeżdżalniami oraz huśtawkami, które zastąpią obecnie znajdujące się nieco wysłużone huśtawki i zjeżdżalnie.

Uzasadnienie:

celem realizacji projektu jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej OSIR tak, aby każdy mieszkaniec naszego miasta znalazł miejsce, gdzie nieodpłatnie będzie mógł zadbać o swoją kondycję fizyczną, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania. Strefa zaprojektowana jest w taki sposób, aby korzystać z niej można było całymi rodzinami tworząc miejsce, w którym każdy może aktywnie spędzić czas. Idea jej utworzenia to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy coraz częściej wybierają aktywne formy spędzania wolnego czasu. Dzięki realizacji projektu miasto przyczyni się do krzewienia kultury fizycznej w niemal każdej grupie wiekowej oraz do propagowania zdrowego trybu życia, mogącego mieć w przyszłości bezpośrednie przełożenie na zdrowie tomaszowian. Projekt ma szanse stać się sportową wizytówką miasta, będąc miejscem innowacyjnym nie tylko w naszym mieście, ale na skalę regionalną.

Szacunkowe koszty projektu:

129.163,45 zł

Ocena formalna:

pozytywna

Ocena merytoryczna:

negatywna - dla "Przystani" planowane są prace projektowe, dotyczące przygotowania spójnej koncepcji architektonicznej z zachowaniem obecnego przeznaczenia tego terenu.

Lokalizacja na mapie:
zgłoś swój pomysł

Zdecyduj jak wydać 1,5 miliona!

czytaj więcej

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE