II Edycja Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017

Archiwum 2016

Poniżej znajdują się szczegóły złożonego projektu w I Edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego

Nazwa:

TBO/22/2015 - BUDOWA PLACU ZABAW DLA DZIECI ORAZ SIŁOWNI NA POWIETRZU

Opis:

Głównym założeniem jest stworzenie bezpiecznego miejsca dla dzieci i ich rodziców, gdzie będzie można spędzić czas na wspólnej zabawie z dala od zgiełku i ruchu ulicznego

Rodzaj projektu:

projekt lokalny, rejon zamieszkania nr 1

Lokalizacja:

skwer przy ul. Wrzosowej i Nadrzecznej (os. Michałówek).

Opis projektu:

projekt budowy ogrodzonego placu zabaw dla dzieci oraz siłowni na powietrzu. Głównym założeniem jest stworzenie bezpiecznego miejsca dla dzieci i ich rodziców, gdzie będzie można spędzić czas na wspólnej zabawie z dala od zgiełku i ruchu ulicznego. Osiedle Michałówek zamieszkiwane jest przez ok. 200 rodzin, wśród nich wiele rodzin z dziećmi. Nie ma na osiedlu placu zabaw, ścisła zabudowa oraz bliskość ruchliwej ulicy Nadrzecznej nie pozwala na zbudowanie takiego miejsca. Uważamy, że pobliski park byłby odpowiednim miejscem.

Uzasadnienie:

celem realizacji projektu jest zapewnienie bezpiecznego miejsca do zabawy dla dzieci i młodzieży. Na os. Michałówek jak również w pobliżu osiedla nie ma żadnego placu zabaw. Proponowany przez mieszkańców teren Parku Michałówek od dawna jest miejscem raczej omijanym. Uważa się, że postawienie w tym miejscu placu zabaw i siłowni na powietrzu nada mu nowy lepszy wymiar. Park znów stanie się atrakcyjny dla mieszkańców pobliskich bloków i domów.

Szacunkowe koszty projektu:

59.909,55 zł

Ocena formalna:

pozytywna

Ocena merytoryczna:

wniosek nie podlega ocenie merytorycznej, w związku z połączeniem niniejszego projektu z projektem ujętym we wniosku TBO/21/2015, który dotyczy tej samej nieruchomości.

Lokalizacja na mapie:
zgłoś swój pomysł

Zdecyduj jak wydać 1,5 miliona!

czytaj więcej

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE