II Edycja Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017

Archiwum 2016

Poniżej znajdują się szczegóły złożonego projektu w I Edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego

Nazwa:

TBO/17/2015 - BALON DLA LUDZI PROMOCJA DLA MIASTA

Opis:

Celem projektu jest zmiana wizerunku i promocja naszego miasta. Tomaszów to piękne i ciekawe miejsce, ale brakuje nam atrakcji, które wyróżniałyby w szczególny sposób nasze miasto i przyciągnęły turystów. Piękny podświetlany balon widoczny byłby z wielu kilometrów, dodałby uroku i stał się niewątpliwie ogromną atrakcją turystyczną. Marzenie by polatać balonem może się spełnić i sprawiać wiele radości małym i dużym mieszkańcom Tomaszowa Maz.

Rodzaj projektu:

projekt ogólnomiejski

Lokalizacja:

Tomaszowskie Błonia - Ośrodek Sportu i Rekreacji

Opis projektu:

balon widokowy z wizerunkiem herbu Tomaszowa Mazowieckiego to bardzo ciekawa i nowoczesna forma reklamy, która może sprawiać ogromną frajdę mieszkańcom i stać się bardzo ciekawą atrakcją turystyczną. W nocy balon jest podświetlany co jest dodatkowym atutem i sprawia, że wygląda przepięknie. Będzie można również korzystać z lotów widokowych i podziwiać piękno naszej okolicy. Dzięki takiej atrakcji Tomaszów otrzyma drugą duszę stanie się wyjątkowy i będzie wyróżniał się od innych miejscowości, będzie wzbudzał ciekawość i zainteresowanie turystów, co przyczyni się do rozwoju naszego miasta. Balon może być przewożony na imprezy plenerowe gdzie będzie promował i reklamował Tomaszów Mazowiecki

Uzasadnienie:

celem projektu jest zmiana wizerunku i promocja naszego miasta. Tomaszów to piękne i ciekawe miejsce, ale brakuje nam atrakcji, które wyróżniałyby w szczególny sposób nasze miasto i przyciągnęły turystów. Piękny, podświetlany balon widoczny byłby z wielu kilometrów, dodałby uroku i stał się niewątpliwie ogromną atrakcją turystyczną. Marzenie by polatać balonem może się spełnić i sprawiać wiele radości małym i dużym mieszkańcom Tomaszowa Maz.

Szacunkowe koszty projektu:

360.000,00 zł

Ocena formalna:

pozytywna

Ocena merytoryczna:

negatywna; ocena merytoryczna zasadności projektu musi być ściśle związana w określonymi ograniczeniami występującymi na naszym terenie. Należy tu uwzględnić bliskość lotniska wojskowego i związane z tym wzmożone przeloty śmigłowców wojskowych nad Tomaszowem Mazowieckim. Według informacji pozyskanych z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, jakiekolwiek umiejscowienie, nawet w formie związanej z podłożem, obiektu w obszarze powietrznym w naszym mieście wymaga odpowiednich zgłoszeń, a każdorazowe jego wzniesienie – zezwolenia z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Głównym elementem generującym powyższe obwarowania jest bezpieczeństwo podczas lotów wykonywanych przez siły zbrojne RP. Warto tu przytoczyć, że w chwili obecnej ze względu na zagrożenia, jakie miały miejsce w naszym kraju w zakresie kolizji lotów samolotów pasażerskich oraz dronów, przepisy dotyczące posługiwania się obiektami latającymi będą uszczegóławiane, a posiadanie wymaganych zezwoleń traktowane będzie szczególnie restrykcyjnie. Jednocześnie musimy brać pod uwagę, że miejsce wskazane przez wnioskodawcę jest wyznaczonym lądowiskiem dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dodatkowo wskazać należy, że kalkulacja kosztowa została opracowana w sposób bardzo ogólny i trudny do oceny. Przedstawione koszty są jednak bardzo wysokie i znacznie przekraczają np. dostępny budżet promocyjny wydziału merytorycznego. Ponadto trzeba jednoznacznie stwierdzić, że zaprezentowany projekt będzie w przyszłości generował znaczne obciążenia finansowe dla Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki. Jest to związane z koniecznością utrzymania balonu/sterowca oraz jego lądowiska w odpowiednim stanie, zapewniającym bezpieczeństwo zarówno osób z niego korzystających, jak i pozostałych mieszkańców miasta. Dodatkowym wysokim kosztem będzie także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz NNW, jakim z pewnością musiałaby legitymować się gmina.

Lokalizacja na mapie:
zgłoś swój pomysł

Zdecyduj jak wydać 1,5 miliona!

czytaj więcej

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE