Budżet Obywatelski Tomaszowa Mazowieckiego

logo BO Tomaszowa Mazowieckiego

TOMASZOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2025


LISTA PROJEKTÓW INFRASTRUKTURALNYCH:

Każdy Mieszkaniec może oddać jeden głos na zadanie infrastrukturalne.

Projekt: INFRASTRUKTURALNY

Numer ID: TBO/1/2024

Opis zadania: Opis projektu. Zadania do wykonania: 1. Zakup i montaż urządzeń fitness. 2. Zakup i montaż dwóch ławek dla osób oczekujących na ćwiczenia lub chcących odpocząć po wysiłku. 3. Zakup i montaż dwóch koszy na śmieci. 4. Utwardzenie terenu na planowanej powierzchni około 100 metrów kwadratowych (ułożenie kostki brukowej). Cele oraz uzasadnienie projektu: 1. Pobudzenie aktywności fizycznej mieszkańców 2. Integracja społeczności lokalnej 3. Poprawa jakości życia i stworzenie możliwości bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz odpoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Powstanie siłowni ma na celu wzmożenie wśród mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego chęci poprawy swojej sprawności fizycznej oraz poprawę kondycji, a także aktywację większej integracji społeczności lokalnej oraz spędzania przez nich wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ww. miejsce to dobra, sprawdzona lokalizacja w pobliżu budynków mieszkalnych co daje gwarancję dobrego dostępu i właściwego wykorzystania inwestycji. Osoby starsze, które nie mogą uprawiać sportów, ćwicząc w siłowniach plenerowych mogą poprawić kondycję stawów, mięśni i całego ciała.Siłownia będzie darmowa i dostępna dla każdego.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 82 200,00 zł

Projekt: INFRASTRUKTURALNY

Numer ID: TBO/2/2024

Opis zadania: Projekt polega na modernizacji ogólnodostępnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim. Zmodernizowany plac zabaw będzie zachęcał do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu zarówno dzieci jak i młodzież. Dzieci rozwijają się poprzez ruch - dlatego bardzo ważne jest, aby mogły aktywnie bawić się na świeżym powietrzu, korzystać z bezpiecznych sprzętów i wyposażenia placu zabaw. Obecny plac zabaw, który znajduje się w tym miejscu, wymaga wymiany zniszczonych urządzeń oraz nawierzchni. Przez lata użytkowania został mocno wyeksploatowany, dużo urządzeń jest zniszczonych i nie nadają się do użytku ze względu na bezpieczeństwo. Przy tym należy zwrócić uwagę, że obecny plac zabaw cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci z tego osiedla oraz miasta. Zmodernizowany plac zabaw będzie przyjazny i atrakcyjny dla dzieci ponieważ w okolicy nie ma żadnych tego typu atrakcji. Plac zabaw znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji dla mieszkańców Ludwikowa. Dodatkowym atutem jest to, że dzięki dużej ilości drzew , jest on doskonałym schronieniem przed słońcem, co na większości placów zabaw nie jest możliwe ze względu na otwartą przestrzeń. Dzięki uzyskanym środkom będzie możliwość zapewnienia dzieciom bezpiecznej przestrzeni, a atrakcyjne położenie tego placu zachęci wielu mieszkańców do jego odwiedzenia.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 147 662,00 zł

Projekt: INFRASTRUKTURALNY

Numer ID: TBO/3/2024

Opis zadania: "Sportowo-rekreacyjny zakątek" - plac zabaw dla małych i dużych to miejsce, gdzie zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9, jak i mieszkańcy sąsiadujących osiedli, będą mogli aktywnie spędzić czas wolny. Zaplanowane wyposażenie zagwarantuje atrakcje dla małych i dużych. Elementy placu zabawa pozwolą najmłodszym podnieść sprawność fizyczną, zewnętrzne stoły do tenisa stołowego i gier planszowych pozwolą młodzieży oderwać się od komputera, a część rekreacyjna pozwoli dorosłym spędzić czas na świeżym powietrzu. Zagospodarowane miejsce będzie pełniło bardzo ważną rolę w życiu szkoły, zachęci do aktywności fizycznej, pozwoli na przyjemne i pożyteczne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Zabawa i ruch dostarczą wielu bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju każdego dziecka.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 147 390,00 zł

Projekt: INFRASTRUKTURALNY

Numer ID: TBO/4/2024

Opis zadania: Niniejszy projekt jest inicjatywą, której beneficjentami będą dzieci. Założenia są następujące: - budowa dużego placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków; - budowa placu zabaw u zbiegu ulic Wspólnej i Tamki; - doposażenie placu zabaw na terenie Przedszkola nr 12; - budowa toru do jazdy na rolkach i deskorolkach na Niebrowie, na tyłach MCK „Tkacz”, na działce nr 369/2 w obr. 9; - zakup do Przedszkola nr 12 – 150 dostosowanych krzesełek, 24 regulowanych stolików prostokątnych, 6 regulowanych stolików kwadratowych i dwóch zestawów mebli do sal; - zakup do Przedszkola nr 17 – 125 dostosowanych krzesełek, 20 regulowanych stolików prostokątnych i 5 regulowanych stolików kwadratowych; - wyposażenie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków, Przedszkola nr 12, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 i Przedszkola nr 11 w interaktywną ścianę i podłogę. Place zabaw mają być nowoczesne i ekologiczne, a ich główne elementy winny być wykonane z wysokiej jakości stali ocynkowanej, malowanej proszkowo oraz płyty odpornej na warunki atmosferyczne. Centralna konstrukcja zlokalizowana na terenie niewykorzystywanego już boiska przy SP10 ma być wyposażona w liczne zjeżdżalnie o zróżnicowanej wielkości, dostosowane do dzieci w różnym wieku. Poglądowy obraz jest zamieszczony w załączniku. Poza głównymi elementami oba place zabaw mają być wyposażone w jak największą liczbę różnych instalacji tj.: huśtawki, karuzele, itd. Na terenie Przedszkola nr 12 ma zostać umieszczony tylko jeden element wykonany również z wysokiej jakości stali ocynkowanej. Ma być to konstrukcja wyposażona w małe zjeżdżalnie i mostki, imitująca zamek z wieżyczkami, adekwatna do wieku dzieci przedszkolnych. Zdjęcie poglądowe jest również zamieszczone jako załącznik. Wszystkie elementy projektu odpowiadają na zapotrzebowanie społeczne i mają na celu stworzenie miejsc do zabawy i rekreacji dla najmłodszych oraz poprawę standardu funkcjonowania dzieci w naszych placówkach.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 1 200 000,00 zł

Projekt: INFRASTRUKTURALNY

Numer ID: TBO/5/2024

Opis zadania: 1. Poprawa bezpieczeństwa poprzez zainstalowanie monitoringu. Dzieci przechodzące przez park wielokrotnie zgłaszały, że były świadkami pijackich awantur i były zaczepiane przez osoby pijące w parku alkohol. Osoby te pozostawiają po sobie butelki, niedopałki papierosów, i inne śmieci. Bardzo często na oczach dzieci załatwiają w parku swoje potrzeby fizjologiczne. 2. Stefa dzieci- ogrodzony plac zabaw przysłużyłby się częstszym wizytom rodzin z dziećmi, co z kolei spowodowałoby że chętniej pojawiałby się tu inne osoby, np. starsze aby odpocząć w cieniu drzew. Zainstalowanie go obok zewnętrznemu siłowni sprawiłoby, że z obu udogodnień w tym samym czasie mogliby korzystać dorośli i dzieci. Oprócz konwencjonalnych urządzeń proponujemy strefę sensoryczną np. z kuchnią błotną. 3. ławki, stojak dla rowerów obok placu zabaw i siłowni, kosze na śmieci. 4. nasadzenia z kolorowymi krzewami, nadadzą tej przestrzeni ładniejszy wygląd 5. strefa edukacyjna- budki lęgowe w tym przynajmniej jedna z kamerą do obserwacji. Tablice informacyjne na temat zwierząt żyjących w parkach, tabliczki gatunkowe z opisem rosnących w parku roślin. 6. Strefa dla psów- bezpieczne miejsce do wyprowadzania czworonogów z koszami i torebkami na ich odchody. 7.ekostrefa- przepływowe oczko wodne, które przyczyni się do rozwoju płazów oraz będzie źródłem wody pitnej dla żyjących w parku zwierząt np. wiewiórek, jeży czy ptaków. 8.Chodnik przy parku. Od ulicy Sosnowej i Wrzosowej.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 809 000,00 zł

Projekt: INFRASTRUKTURALNY

Numer ID: TBO/6/2024

Opis zadania: Założeniem projektu jest przebudowa (wymiana) istniejącego chodnika na odcinku ulicy Spalska-Nadrzeczna (duże uszkodzenia, nierówności) oraz wykonanie jednostronne chodnika na odcinku Spalska-Popiełuszki. Realizacja projektu poprawi bezpieczeństwo i komunikację w ciągu ulicy Sosnowej oraz osiedla.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 270 000,00 zł

Projekt: INFRASTRUKTURALNY

Numer ID: TBO/9/2024

Opis zadania: Odczucia sensoryczne w znaczący sposób wpływają na prawidłowy rozwój małych dzieci. Pomysł utworzenia ścieżki sensorycznej w ogrodzie powstał z chęci wspomagania rozwoju podopiecznych żłobka poprzez dostarczanie im zróżnicowanych bodźców. Ścieżka ta będzie kształtować właściwą reakcję na dotyk, ćwiczyć równowagę, sprawność motoryczną, koordynację ruchową i planowanie ruchu, pobudzać percepcję wzrokowo-ruchową oraz korzystnie wpływać na poprawę zdolności poznawczych. Projekt ścieżki obejmuje zadaszony odcinek o łącznej długości do 20m, szerokości 0,5m (zakończony obrzeżami) ułożony w literę „U”. Całość zostanie podzielona na pola o wymiarach 1m x 0,5m wypełnionych różnymi nawierzchniami (kamienie różnej wielkości, kora, sztuczna trawa, tyczki bambusowe, żółty piasek, plastry drewna, gałązki, mech, połówki pni drzew, betonowa płyta ażurowa wypełniona trawą, itp.). Ścieżka sensoryczna z założenia ma stanowić przestrzeń odpoczynku dla dzieci, w związku z czym zostanie zadaszona żaglami przeciwsłonecznymi. Koszt wybudowania ścieżki uwzględnia przygotowanie ternu, zamontowania obrzeży, elementów rozdzielających poszczególne odcinki oraz ułożenie odpowiedniej nawierzchni.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 37 000,00 zł

Projekt: INFRASTRUKTURALNY

Numer ID: TBO/10/2024

Opis zadania: Projekt "Strefa Małych Odkrywców" ma na celu stworzenie nowoczesnego, bezpiecznego i atrakcyjnego placu zabaw dla dzieci w naszej społeczności. Plac zabaw będzie wyposażony w różnorodne urządzenia i atrakcje, które zachęcą najmłodszych do aktywności fizycznej, rozwijania kreatywności i integracji z rówieśnikami. W planach jest montaż kolorowych zjeżdżalni, huśtawek, piaskownicy, toru przeszkód oraz interaktywnych elementów edukacyjnych. Projekt przewiduje także strefę relaksu dla rodziców oraz bezpieczną nawierzchnię, zapewniającą ochronę przed urazami. "Strefa Małych Odkrywców" to inwestycja w zdrowy rozwój dzieci oraz budowanie silniejszych więzi społecznych w naszej okolicy.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 310 000,00 zł

Projekt: INFRASTRUKTURALNY

Numer ID: TBO/15/2024

Opis zadania: Do sportowej oferty Areny Lodowej wkrótce dołączy bouldering. Dzięki wszechstronnym możliwościom adaptacyjnym obiektu powstanie w nim prawie pięciometrowa ścianka wspinaczkowa do uprawiania tej właśnie aktywności. Bouldering to forma wspinaczki bez wykorzystania asekuracji linowej a jedynie grubych atestowanych materacy. Aktywność ta angażuje do pracy całe ciało a przy okazji jest formą ogólnodostępnej rozrywki. Od momentu włączenia jej do stałej oferty Areny będzie dostępna dla każdego mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego i przyjezdnych gości. Zadanie obejmuje zaprojektowanie, dostawę oraz montaż ścianki o wymiarach 10m x 4,8m wraz niezbędnym wyposażeniem zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym. Zakresem opracowania objęto północno-wschodnią szczytową, wewnętrzną ścianę Areny Lodowej. Przedmiotową ściankę charakteryzować będzie konstrukcja drewniana, obłożona panelami na bazie sklejki wodoodpornej liściastej gr. 18 mm z gniazdami na uchwyty malowanej farbą celem uzyskania tarcia. Powierzchnia użytkowa ścinki wspinaczkowej zaprojektowana jest jako struktura naśladująca naturalne formacje skalne (panele na bazie sklejki). Kształt ściany będzie zaprojektowany tak, aby mogły korzystać z niej osoby o różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania w sposób umożliwiający prowadzenie wspinaczki sportowej, szkoleniowej i rekreacyjnej. Konstrukcja będzie nośna drewniana- montowana do istniejących słupów żelbetonowych. Prace budowlane będą prowadzone w czynnym obiekcie. Z nowopowstałej infrastruktury na co dzień korzystać będą w pierwszej kolejności mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego. Osoby niepełnoletnie będą mogły wspinać się wyłącznie za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego i na jego odpowiedzialność oraz pod opieką operatora ścianki. Dla osób stawiających w wspinaczkowej przygodzie pierwsze kroki projekt otworzy możliwość poznania alternatywnej formy spędzania wolnego czasu oraz samodzielnego spróbowania własnych sił.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 206 855,00 zł

Projekt: INFRASTRUKTURALNY

Numer ID: TBO/16/2024

Opis zadania: Baza obiektów sportowo-rekreacyjnych w naszym mieście ma szansę powiększyć się o nowy obiekt. Projekt zakłada zaadaptowanie nieużywanego fragmentu zieleni u zbiegu ul. PCK, ul. Strzeleckiej oraz ul. Nowy Port na asfaltowy tor rolkowo-rowerowy typu "pumptrack" o długości 137 m wraz z małą architekturą a następnie udostępnienie powstałego placu zabaw mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego. Taka infrastruktura otworzy przestrzeń do atrakcyjnej i innowacyjnej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Pumptruck stanowi także uzupełniające wyposażenie pobliskich terenów i obiektów o podobnym charakterze tj. Areny Lodowej wraz z torem kartingowym, kręgielni, toru wrotkarskiego oraz Przystani. Tor dedykowany jest przede wszystkim miłośnikom jazdy na rowerach (górskich, BMX, biegowych), hulajnogach, rolkach i deskorolkach, osobom zdrowym i sprawnym fizycznie w każdym wieku ale także osobom z osłabioną koordynacją ruchową chcących poprawić krążenie i ogólną kondycję fizyczną. Jazda po takim torze doskonale wpisuje się nurt sportów popularnych wśród dzieci i młodzieży, którzy są szczególnie narażeni na osłabienie zdrowia fizycznego i psychicznego. Pumptruck to nie tylko miejsce urozmaiconych treningów, podczas których angażowane są wszystkie mięśnie i ćwiczy się koordynację ruchową i zmysł równowagi. To także idealne połączenie bezpiecznej zabawy i swobodnej jazdy na rowerze czy innym sprzęcie na każdym poziomie zaawansowania. Co do zasady, jako publiczny obiekt sportowy pumptruck nie wymaga nadzoru. Dodatkowa mała infrastruktura, która powstanie w ramach projektu (ławki, oświetlenie) wraz z zakupionym sprzętem do wynajęcia ma służyć mieszkańcom i uczynić nowopowstały teren ogólnodostępnym, wolnym od opłat miejscem sportu i rekreacji dla całych rodzin. Ze względu na szerokie spektrum użytkowników, ich umiejętności i wiek rowerowy plac zabaw pumptruck może spełniać rolę toru dla każdego lub być dostosowany do konkretnej grupy odbiorców.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 572 444,46 zł

Projekt: INFRASTRUKTURALNY

Numer ID: TBO/17/2024

Opis zadania: Głównym celem projektu jest stworzenie strefy rekreacyjno-wypoczynkowej, a także wspieranie i promowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców. Część miasta zlokalizowana pomiędzy ul. Warszawską i Dworcową, a Spalską /Grota Roweckiego i Główną jest w przeważającej części w zabudowie jednorodzinnej, a nowo powstałe bloki zwiększyły liczebność mieszkańców w tej części. W promieniu ok 1km od proponowanej lokalizacji nie ma innych miejsc rekreacyjno-wypoczynkowych, a zagospodarowanie przestrzeni jako teren zielony jest niezwykle ważne dla naszego środowiska. Proponowany projekt uwzględnia obecną infrastrukturę i jest integralny z ciągiem ścieżki pieszo-rowerowej. Przebudowa okolicznych ulic ułatwi komunikację do parku z różnych części miasta, dodatkowo kursuje komunikacja zbiorowa MZK. Założeniem projektu jest zagospodarowanie przestrzeni jako parku z ławkami wraz z urządzeniami do aktywności fizycznej wśród rosnących drzew oraz wykonanie dodatkowych nasadzeń. Siłownia zewnętrzna np: orbitrek, podciąg górny, stepper, prasa nożna, biegacz, wioślarz, wahadło, narciarz – w okolicy nie ma boiska sportowego a najbliżej zlokalizowane elementy siłowni zewnętrznej znajdują się na osiedlu Niebrów. Stworzenie siłowni zewnętrznej w proponowanej lokalizacji będzie doskonałym miejscem dla zdrowego stylu życia i urozmaiceniem ścieżki pieszo-rowerowej. Betonowy stół do piłkarzyków, szachów oraz ping-ponga – zbudowanie takich urządzeń korzystnie wpłynie na rozwój zainteresowań, budowanie relacji oraz komunikację międzyludzką, a także będzie dodatkowym atutem parku. Dla najmłodszych mieszkańców stworzenie placu zabaw z wykorzystaniem urządzeń tzw. ścieżki zdrowia (pomosty z belką/ linowe, równoważnia, drążki gimnastyczne, bujaki, huśtawki, linaria) – taki rodzaj placu zabaw będzie kształtował umiejętności motoryczne u dzieci jak: koncentracja, koordynacja, równowaga, wytrzymałość oraz zdolność reakcji. W pobliżu parku znajdować się będzie stojak na rowery a także kosze na śmieci.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 440 000,00 zł

LISTA PROJEKTÓW SPOŁECZNYCH:

Każdy Mieszkaniec może oddać jeden głos na zadanie społeczne.

Projekt: SPOŁECZNY

Numer ID: TBO/7/2024

Opis zadania: Harcerski Klub Ratowniczy "Cordis" mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego oraz kontynuację już 3 edycji programu "Mój bezpieczny Tomaszów" w Budżetach Obywatelskich 2019, 2023 i 2024, wychodzi z inicjatywą do mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego z poniższym projektem. Policyjne statystyki informują nas, że w naszym mieście dochodzi do bardzo wielu zaginięć osób starszych, które zmagają się z poważnymi chorobami takimi jak obniżenie sprawności umysłowej, czyli choroby otępienne (w tym demencja i Alzheimer) oraz choroby miażdżycowe (udar mózgu, zawał serca, choroba wieńcowa), choroby nowotworowe. Projekt zakłada zakup specjalistycznego drona oraz Quada terenowego, które będą wykorzystywane do poszukiwań zaginionych osób w Tomaszowie Mazowieckim i nie tylko. Celem jest zwiększenie efektywności działań poszukiwawczych oraz szybka lokalizacja zaginionych osób, co może uratować życie i zdrowie wielu ludzi. W ramach projektu przewiduje się również szkolenie personelu, integrację nowych technologii z istniejącymi procedurami oraz promocję projektu wśród społeczności lokalnej. 1. Główne założenia projektu: - zakup sprzętu - dron: wyposażony w kamerę termowizyjną oraz kamerę wysokiej rozdzielczości do działań poszukiwawczych w różnych warunkach pogodowych i oświetleniowych; - zakup Quada terenowego: pojazd specjalistyczny z pełnym wyposażeniem o wysokiej mobilności, zdolny do poruszania się w trudnym terenie, zapewniający szybki transport ratowników i sprzętu; - zakup przyczepki ratowniczej: do transportu osoby odnalezionej i poszkodowanej w bezpośrednim zagrożeniu życia; - zakup przyczepki: do transportu Quada i przyczepki ratowniczej oraz niezbędnego sprzętu do poszukiwań osób zaginionych. 2. Szkolenie personelu: Operator drona: profesjonalne szkolenie z zakresu obsługi dronów, analizy danych oraz konserwacji. 3. Beneficjenci Projektu Zaginione osoby i ich rodziny: szybsza lokalizacja i ratunek, zwiększające szanse na przeżycie oraz zmniejszenie stresu rodzin zaginionych osób. 4. Lokalne służby ratunkowe: znaczne zwiększenie możliwości operacyjnych, co przekłada się na efektywniejsze działania i wyższy poziom bezpieczeństwa publicznego. 5. Społeczność lokalna: zwiększone poczucie bezpieczeństwa i świadomość, profesjonalnego działania ratowniczego. Realizacja projektu zakupu drona i Quada oraz niezbędnego wyposażenia i szkolenia do poszukiwań zaginionych osób w Tomaszowie Mazowieckim to kluczowy krok w stronę poprawy bezpieczeństwa i efektywności działań ratunkowych. Dzięki nowoczesnym technologiom i profesjonalnemu szkoleniu personelu, możliwe będzie szybsze i skuteczniejsze reagowanie na sytuacje kryzysowe, co bezpośrednio przełoży się na ratowanie życia i zdrowia mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i nie tylko.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 177 600,00 zł

Projekt: SPOŁECZNY

Numer ID: TBO/8/2024

Opis zadania: Mobilna strzelnica ASG (Airsoft Gun) zapewnia łatwy dostęp do treningów i rozrywki związanej z airsoftem w miejscach, gdzie tradycyjne strzelnice są niedostępne. Może być ona używana w różnych lokalizacjach, co pozwala na dotarcie do szerszej grupy entuzjastów. Mobilne strzelnice ASG są zaprojektowane tak, aby zapewniać maksymalne bezpieczeństwo użytkownikom. Używane repliki ASG strzelają plastikowymi kulkami o niskiej energii, co minimalizuje ryzyko urazów w porównaniu do tradycyjnej broni palnej. Projekt promuje bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z replik broni, co jest ważne dla osób, które mogą chcieć rozwijać swoje umiejętności strzeleckie bez potrzeby korzystania z prawdziwej broni. Strzelnice ASG są popularnym sposobem spędzania wolnego czasu, szczególnie wśród młodzieży i dorosłych. Mobilna strzelnica może stać się atrakcją na festynach, imprezach miejskich ,wydarzeniach społecznych. Będzie zbudowana na bazie 2 namiotów, które mogą być łatwo transportowane do różnych lokalizacji. Konstrukcja będzie zawierała wszelkie niezbędne zabezpieczenia, takie jak ścianki ochronne, kulochwyty oraz odpowiednie oznakowanie. Strzelnica będzie wyposażona w różne typy replik ASG, takie jak pistolet, pistolet maszynowy, karabinek, snajperka oraz cele i tarcze różnego rodzaju w tym elektroniczne, aby zwiększyć realizm i atrakcyjność. Obsługa mobilnej strzelnicy będzie składała się z wykwalifikowanego personelu, który zadba o bezpieczeństwo uczestników, przekaże instrukcje dotyczące korzystania z replik ASG oraz poprowadzi różnorodne konkurencje i treningi. Mobilna strzelnica ASG jest innowacyjnym projektem, który łączy elementy edukacyjne, treningowe oraz rozrywkowe. Zapewniając szeroki dostęp do bezpiecznej formy strzelectwa, może przyczynić się do popularyzacji tego sportu, popularyzacji obronności oraz zwiększenia świadomości na temat odpowiedzialnego korzystania z replik broni oraz integracji społecznej.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 26 480,00 zł

Projekt: SPOŁECZNY

Numer ID: TBO/11/2024

Opis zadania: Projekt polega na zorganizowaniu dwudniowego święta sportu w tomaszowskiej Arenie połączonego z wizytą Świętego Mikołaja oraz licznymi atrakcjami przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Wszyscy uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe, dowiedzieć się więcej o odpowiedniej diecie, a przede wszystkim dobrze się bawić. Pierwszego dnia (6.12) dzieci zgłoszone przez szkoły podstawowe z Tomaszowa wezmą udział w różnorodnych, zespołowych konkurencjach sportowych (piłka siatkowa, tor ninja, karting). Dzień później, 7 grudnia wszyscy zainteresowani będą mogli aktywnie i bezpłatnie spędzić czas w specjalnie wydzielonych strefach: sportowej odpoczynku i zdrowia. W ramach strefy sportowej przewidujemy rozgrywki indywidualne na czas: przejażdżki na gokartach oraz pokonanie nowo powstałego toru przeszkód Ninja. Uzupełnieniem oferty sportowej będzie aktywna zabawa w nowopowstałym, dmuchanym parku rozrywki (o powierzchni 600m2) oraz pogadanki ze sportowcami. W strefie odpoczynku opiekunowie rywalizujących dzieci będą mogli relaksować się na leżakach, w międzyczasie robiąc pamiątkowe zdjęcia w fotolustrze lub wspólnie dekorując zakupioną na ten czas dużą choinkę. Strefa ta będzie też miejscem odpoczynku dla biorących udział w zawodach dzieci. Ćwiczenia relaksujące, w tym zajęcia plastyczne dla najmłodszych dzieci poprowadzi animator. W strefie zdrowia każdy uczestnik będzie mógł zasięgnąć porady dietetycznej oraz skosztować własnoręcznie przygotowanego koktajlu czy zdrowej przekąski. W programie przewidziano też mini pokaz kulinarny w wykonaniu przedsiębiorcy z branży gastronomicznej. Celem wydarzenia jest zachęcenie mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego do aktywnego wypoczynku w rodzinnym gronie, promowanie idei fair play oraz integracja środowiska lokalnego.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 83 000,00 zł

Projekt: SPOŁECZNY

Numer ID: TBO/12/2024

Opis zadania: Zakup sprzętu usprawni OSP Ludwików prowadzenie działalności mającej na celu zapobieganiu pożarom, klęską żywiołowym i innym miejscowym zagrożeniom na terenie miasta Tomaszów Mazowiecki oraz współdziałanie w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną, organami samorządowymi i innymi podmiotami

Zweryfikowany kosztorys zadania: 54 300,00 zł

Projekt: SPOŁECZNY

Numer ID: TBO/13/2024

Opis zadania: Projekt ma na celu zaktywizowanie mieszkańców (młodzie i dorosłych) do działalności rekreacyjnej, artystycznej, kulturalnej, kulinarnej, turystycznej i sportowej. Jest kontynuacją wcześniejszych projektów BO w tej dzielnicy, które cieszyły się zainteresowaniem, jak "Senior w formie" czy "Aktywny mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego". Obejmuje także działania edukacyjne dot. ekologii, zdrowego trybu życia i inne, rozwijające zainteresowania mieszkańców. Realizowany będzie głównie w osiedlu Ludwików, gdzie nie ma placówek kultury, klubów czy biblioteki. Spotkania organizowane w ramach projektu pobudzą społeczność dzielnicy do dodatkowych działań, będą ofertą ciekawej formy spędzenia wolnego czasu, integracji ze środowiskiem szkolnym. Zostanie wzbogacona baza sportowa szkoły. Czas realizacji II-X 2025 roku, bez miesiąca lipca 2025. W ramach projektu zaplanowano: - zajęcia rekreacyjne w wymiarze 3 godziny tygodniowo: 1 na hali sportowej SP7, 2 na siłowni zewnętrznej (po 1 godzinie dla 2 grup), II-X 25r., - zajęcia sportowe w plenerze - 2 godziny tygodniowo: spacery z kijkami nordic walking, dla bardziej zaawansowanych rugby lub badminton, II-X 25r., - zajęcia dla dzieci speedball - 1 godzina w tygodniu, VIII-X 25r., - okolicznościowe zajęcia artystyczne (przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą) po 2 godziny w tygodniu: sztuka ludowa, decoupage, malarstwo, kolaż, bibularstwo i inne wg pomysłów uczestników w klasie szkolnej SP 7, III, IV, IX, X 25r., - zajęcia kulinarne i turystyczne (zamiennie dla różnych grup) - 2 godziny w tygodniu II-X 25r., - zajęcia z języka angielskiego w wymiarze 1 godziny tygodniowo, II-X 25r., - zajęcia z języka niemieckiego w wymiarze 1 godziny tygodniowo, VIII-X 25r., - działania turystyczne - zorganizowanie jednodniowej wycieczki do Kazimierza Dolnego i Buska Zdroju, - działania zmierzające do rozwoju życia kulturalnego - dwa wyjazdy do teatru dla 45 uczestników do Radomia oraz jeden wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi, - działania ekologiczne: zorganizowanie 2 spotkań przy grillu z konkursami na "Strój z materiałów ekologicznych", na "Rymowankę ekologiczną"; dla dzieci przewidziany jest konkurs plastyczny "Mój dom jest EKO" z nagrodami i wystawą prac, - wzbogacenie bazy szkolnej, w której odbywać się będą zajęcia - zakupione zostaną stroje sportowe z logo dla 15 uczniów szkoły podstawowej na rywalizacje sportowe oraz sprzęt sportowy do hali SP 7 dla potrzeb dzieci i dorosłych; ważnym elementem jest powstanie siłowni zewnętrznej dla osób od 14 roku życia, służącej wszystkim mieszkańcom, gdyż znajdować się będzie obok boiska szkolnego dostępnego w godzinach popołudniowych oraz w sobotę i niedzielę; osiedle zyska dodatkowe miejsce rekreacji, a mieszkańcy alternatywną i aktywną propozycję spędzenia czasu wolnego. Projekt zaktywizuje uczestników, zintegruje środowisko mieszkańców, wzbogaci bazę szkoły.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 93 700,00 zł

Projekt: SPOŁECZNY

Numer ID: TBO/14/2024

Opis zadania: "Tomaszów hip-hop festiwal" To muzyczna impreza plenerowa pod hasłem "Tomaszów dla Młodych". Jej głównym założeniem jest integracja mieszkańców naszego miasta, w tym fanów wspomnianego gatunku muzycznego. Przewidziane miejsce imprezy to Tomaszowskie Błonia, na których znajdzie się strefa gastronomiczna, motoryzacyjna, wesołe miasteczko, lądowisko dla helikopterów - loty widokowe. Na scenie tego dnia wystąpi piątka topowych Raperów. Szczytnym celem byłaby zbiórka pieniężna na cel charytatywny.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 300 000,00 zł

Projekt: SPOŁECZNY

Numer ID: TBO/18/2024

Opis zadania: Projekt zakłada organizację dwudniowego pikniku rodzinnego, pod hasłem: Tomaszów Miastem Widzewa – wnoszącym do tego wydarzenia sportowe akcenty, nawiązujące do tradycji kibicowania w naszym mieście oraz ogromnej tomaszowskiej społeczności, która jest aktywna na wielu płaszczyznach życia lokalnego. W ramach realizacji tego zadania nieodpłatnie zostaną oddane do dyspozycji beneficjentów projektu, czyli wszystkich tomaszowskich rodzin, które wezmą w nim udział – w ciągu obu dni, po 8 godzin: - 4 karuzele i 10 dmuchańców (dla różnych grup wiekowych); - animatorki prowadzące gry i zabawy dla całych rodzin, jak i najmłodszych zarówno na specjalnie ustawionej scenie, wyposażonej w odpowiednie nagłośnienie oraz wśród uczestników na Błoniach, jak również zajmujące się malowaniem twarzy, pleceniem warkoczyków, modelowaniem balonów, pokazami mega baniek, zaaranżowaniem wizyty maskotki i rozdawaniem mapek z lokalizacjami atrakcji, jak również czerwonych balonów z nadrukiem; - jako element edukacyjny – inscenizacja średniowiecznej osady, składającej się z edukacyjno – rozrywkowych stanowisk tj.: kowal, garncarz, alchemik, krawiec, skryba, kolczużnik, namiot rycerza i stanowisko łucznicze (w ramach osady przewidziane będą gry i zabawy dla dzieci, warsztaty z gliną, walki na piankowe miecze, którym towarzyszyć będą rycerze w zbrojach oraz zaprezentowane zostaną niezwykle widowiskowe pokazy walk konnych); - jako element artystyczny – postawienie ścianki dedykowanej tworzeniu graffiti, pod nadzorem plastyka oraz wspólne malowanie hasła przewodniego pikniku; - słodki catering (wydawany przez cały ten czas) w formie lodów o różnych smakach, granity, czerwonej waty cukrowej, popcornu i lemoniady; - stanowisko grillowe z wydawaną cały czas kiełbasą i kaszanką; - fotobudka; - 3000 pamiątkowych smyczy i breloków z hasłem: Tomaszów Miastem Widzewa; - pokazu pirotechniczny z rac, stroboskopów i ogni wrocławskich na zakończenie każdego dnia imprezy.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 300 000,00 zł

DANE OSOBY GŁOSUJĄCEJ:

+48
Wpisz numer telefonu - dziewięć cyfr - upewnij się czy podałeś właściwy numer telefonu
Wpisz numer telefonu - dziewięć cyfr - to pole nie może być puste
Wpisz imię - to pole nie może być puste
Wpisz imię - to pole nie może być puste
Wpisz nazwisko - to pole nie może być puste
Wpisz nazwisko - to pole nie może być puste
numer PESEL zawiera 11 cyfr, suma kontrolna poprawna
Wpisz numer PESEL zawierający 11 cyfr - to pole nie może być puste
Wybierz nazwę miejscowości w której zamieszkujesz - to pole nie może być puste
Wybierz nazwę miejscowości w której zamieszkujesz - to pole nie może być puste

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Potwierdzenie jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w głosowaniu.

Potwierdzenie jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w głosowaniu.

Potwierdzenie jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w głosowaniu.

Potwierdzenie jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w głosowaniu.

PODSUMOWANIE GŁOSOWANIA

Jeśli chcesz oddać głos na wybrane przez siebie zadania wybierz: "POTWIERDZAM WYBÓR"
Pamiętaj możesz zagłosować tylko raz!

ZADANIE INFRASTRUKTURALNE:

BRAK WSKAZANEGO ZADANIA INFRASTRUKTURALNEGO

ZADANIE SPOŁECZNE:

BRAK WSKAZANEGO ZADANIA SPOŁECZNEGO


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE